Факультет громадських професій

Історія

Факультет громадських професій був створений у 1966 році і починав він свою роботу з 3-х відділень: лекторського, спортивного і журналістики.

В 1970 році, коли деканом факультету став Вайнер Альберт Григорович, були відкриті нові відділення і організовані колективи художньої самодіяльності.

17 років Альберт Григорович очолював факультет. Завдяки його керівництву та ініціативі були створені народні студентські колективи, багато чисельні відділення на факультеті, сформувались традиції і матеріальна база, які  до цих пір підтримуються і розвиваються.

В 1979 році був побудований Палац культури студентів і художні відділення факультету, тобто творчі колективи, отримали прекрасну сцену, глядацький зал на 850 місць і репетиційні кімнати.

З  1993 року деканом факультету працює Заслужений працівник культури України Дзюба Любов Валентинівна

Сьогодні факультет має широку мережу відділень і нараховує їх 29, з кількістю студентів більше 3-х тисяч чоловік. Напрямки відділень найрізноманітніші: гуманітарний, військово - патріотичний, художньо - естетичний, фізкультурно - спортивний, оздоровчий та інші.

При організації відділень враховують різноманітні  інтереси студентської молоді, забезпечується вирішення виховних завдань із освоєнням навчальних програм.

На факультеті працюють такі відділення: журналістики, шахове, культура побуту, кулінарія, основи етики і етикету, психологія управління, фото, художників - оформлювачів, кінологів, секретар керівника, квіткарів, перукарів, дискотечне, організаторів культурно - дозвільної діяльності, школа КВН та 11 художніх відділень.

Традиційними стали виставки і звіти відділень в кінці навчального року, на яких представляються роботи художників, фотографів, композиції квітів, рукодільних робіт, показ моделей і зачісок, виставка та дегустація кондитерських і кулінарних страв.

Університет визнано кращим в галузі розвитку самодіяльної художньої творчості серед вищих аграрних закладів України, йому було надано право відкрити I-й фестиваль «Софіївські зорі» в м. Умані своїм 3-х годинним концертом, де 10 колективів стали першими Дипломантами фестивалю. За роки існування цього фестивалю, серед вищих навчальних аграрних закладів,  наш університет отримав: 3 рази Гран-прі, 14 разів - I місця, 12 разів - II місця, 8 разів - III місця.

Склад працівників факультету громадських професій

П.І.Б. Посада

Назва

дисципліни

Дзюба Любов Валентинівна

Декан факультету громадських професій,

старший викладач ФГП,

Заслужений робітник культури
Культурно – дозвільне відділення

Хаджинов Віктор Володимирович

Директор Палацю культури студентів ЛНАУ,

старший викладач ФГП
Дискотечне відділення

Валуйска Людмила Петрівна

Старший викладач ФГП,

Заслужений робітник культури,

художній керівник

народного ансамблю танця «Соняшник»

Відділення

«Народна хореографія»

Корнієнко Тетяна Олексіївна

Старший викладач ФГП,

художній керівник

народного ансамблю танця «Натхнення»

Відділення

«Бальна хореографія»

Сичова Світлана Аркадіївна

Старший викладач ФГП,

Заслужений робітник культури, балетмейстер народного

ансамблю танця

«Соняшник»

Відділення

«Народна хореографія»

Левченко Олег Миколайович

Асистент ФГП,

концертмейстер народного ансамблю танця

«Соняшник»

Відділення

«Народна хореографія»

Перелевченко Людмила Михайлівна
Методист ФГП

Гнатенко Ольга Іванівна
Лаборант ФГП

Черкасова Людмила Михайлівна
Лаборант ФГП

Тарабановська Надія Захарівна
Костюмер ФГП

Народний ансамбль танцю «Соняшник»


Народний ансамбль танцю «Соняшник» є гордістю університету, його візитною карткою, який більш 40 років радує глядачів своєю майстерністю, зберігаючи і примножуючи кращі традиції фольклору і народної хореографії України та народів світу. Ансамбль «Соняшник» було зосновано у 1970 році, а в 1976 році першим із студентських колективів області отримав високе звання «народний»  та став лауреатом обласної премії ім. Молодої Гвардії.

На даний час художнім керівником «Соняшника» є Заслужений працівник культури України Валуйська Л.П., балетмейстером Заслужений працівник культури України  Сичова С.А., концертмейстером Левченко О.М.

Тільки за останні роки ансамбль став переможцем на відкритому Міжнародному фестивалі російської народної творчості Слобожанського краю «Талиця» ( м. Харків, 2006р.,2007р.), Лауреатом Міжнародного студентського фестивалю «Кавказ - наш спільний дім» (Росія, м. Ростов-на-Дону, 2006 р.), володарем ІІ місця обласного та дипломантом регіонального відбіркового туру ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу ім. П.Вірського (2006 р.), лауреатом IV Всеукраїнського фестивалю аматорських колективів культурно-освітніх закладів профспілок (2006 р.), дипломантом обласного фестивалю національних культур «Сузір’я злагоди», дипломантом обласного відкритого фестивалю лемківської культури «Стежками Лемківщини», володарем Двох Гран-прі (2002 р., 2005 р.,м. Умань) у Всеукраїнському фестивалі «Софіївські зорі» серед аграрних вищих навчальних закладів України в жанрі «Народна хореографія» та I місце (2007 р.), дипломантом Міжнародного хореографічного фестивалю-конкурсу «Містерія танцю» (м. Полтава, 2007р.), лауреатом VІІ Міжнародного фестивалю хореографічного мистецтва «Весняні арабески» (м. Луганськ, 2008р.).У 2009р. колектив став лауреатом XVI Міжнародного фестивалю мистецтв «Музичні барви України» м. Київ. Він приймав участь у Міжнародному фестивалі «Барви світу», став переможцем регіонального етапу ІІІ-го Всеукраїнського фестивалю – конкурсу народної хореографії  ім. Вірського (2010р.), переможцем Заключного етапу Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі» серед аграрних вищих навчальних закладів України в жанрі „Народна хореографія” в м. Умань (2010р.), дипломантом Міжнародного фестивалю російсько-української дружби «В семье единой», приймав участь у турі концертів для молоді Донеччини та Луганщини, творчому вечері поетеси Ганни Саблук.

Народний ансамбль сучасного бального танцю «Натхнення»

Захоплює і дивує своїм мистецтвом народний ансамбль сучасного бального танцю «Натхнення», який був заснований в 1982 році, з перших днів свого існування ансамбль є одним з найпопулярніших творчих колективів у нашому місті та області.

Завдяки величезній відповідальності, працездатності, прагненню не  зупинятись на досягнутому Корнієнко Т.О. у 2002 році колектив здобув почесне звання «народний». Колектив завоював любов глядачів на багатьох конкурсах і фестивалях різного рівня: у міжрегіональному фестивалі „Ел-лі-та збирає друзів”, де став володарем Гран-прі фестивалю (2005 р.), у Всеукраїнському фестивалі  серед аграрних ВНЗ України „Софіївські зорі” м. Умань (2004 р. – Гран–прі фестивалю, 2006 р. – I місце , 2009 р. – II місце ) і кожен рік приймає участь в Гала – концертах цього фестивалю, у Міжнародному фестивалі „Слобожанський спас” м. Сватове (2005 р.) – володар Гран – прі у хореографічному жанрі, Міжнародному студентському фестивалі „Кавказ – наш спільний дім” (м. Ростов-на-Дону Російської Федерації 2007 р.), приймав участь у творчому звіті Луганської області у м. Києві. Народний ансамбль сучасного бального танцю „Натхнення” у 2009 р. з успіхом показав свою майстерність у відкритті ХХ Міжнародної виставки-ярмарку „Східна брама України”, ХХІ Міжнародної виставки-ярмарку „АГРО-2009”, став лауреатом ХVI Міжнародного фестивалю мистецтв „Музичні барви України” м. Київ. В 2010 році ансамбль «Натхнення» став переможцем: в категорії «ансамблі» Відкритого Всеукраїнського турніру з бальних танців «GRAND PRIX of LUGANSK», на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «STAR DANCE» у номінації «Бальні танці» (м.Святогорськ) та срібним призером на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі бального танцю «Мрії збуваються» (м. Харків).  Ансамбль приймав участь у турі концертів для молоді Донеччини та Луганщини, творчому вечері поетеси Ганни Саблук та у багатьох міських, обласних і університетських заходах, концертах. Щорічно ансамбль дає біля 100 концертів.

Дружня та творча атмосфера колективу створена його художнім керівником Корнієнко Т.О. та балетмейстером Зєлєнєвським О.П., заворожує студентів і вони вкладають душу в виконання кожного танцю. Запальні танці, чудові костюми та майстерність виконання учасників ансамблю «Натхнення» отримують заслужені аплодисменти, їх любов та визнання.

Народний ансамбль сучасного естрадного танцю «Парадіз»


Ансамбль сучасного естрадного танцю «Парадіз» був створений у 1998 році на факультеті громадських професій університету.

Першу нагороду ансамбль отримав у 2002 році на Регіональному та Заключному етапі Всеукраїнського фестивалю серед аграрних вищих навчальних закладів України «Софіївські зорі», де отримав диплом в номінації «Надія фестивалю». Тоді керівником колективу був його талановитий учасник, студент університету – Бєсєда Олександр Олександрович, який вніс вагомий внесок у розвиток колективу.

Сьогодні «Парадіз» – один із провідних колективів університету, міста Луганська, за межами області та країни. Він приймає участь у Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях, чемпіонатах України і світу з естрадної хореографії та веде велику концертну діяльність.

Творчий зліт колективу почався з приходом в 2005 році на посаду художнього керівника ансамблю «Парадіз» Кардопольцевої  Юлії Ігорівни. Під її керівництвом створена ціла програма хореографічних творів, з якими ансамбль успішно приймає участь у фестивалях, конкурсах, заходах і концертах міста Луганська, області, та за межами країни. Її роботи відрізняються оригінальністю думки та образів, мають різноманітні напрямки відображення сюжетів. Кожний номер – це яскраві образи, сміливі рішення та цікавий зміст. Костюми ансамблю виготовлені творчо, зі смаком та мають емоційний вплив на глядача.

В 2008 році Кардопольцева Ю.І. отримала нагароду в обласному конкурсі «Молода людина Луганщини» в номінації «Відкриття року в галузі культури та мистецтв». Під її керівництвом у 2007 році колектив отримав високе звання «народний».

З 2006 року балетмейстером ансамблю працює Савенко Вікторія Станіславівна. Вона є солісткою колективу, кожний її номер на сцені – це яскраві образи, високий емоційний рівень виконання. На Чемпіонатах України та Світу вона неодноразово ставала чемпіонкою, посідаючи перші та другі місця. Вже п’ятий рік Савенко В.С. веде підготовчу групу ансамблю, працює над майстерністю виконання танцювальних рухів, емоційною передачею образів основного складу колективу та створює нові постановчі роботи.

За останні роки ансамбль сучасного естрадного танцю «Парадіз» зайняв 1 місце серед хореографічних колективів Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі» (2006р.), прийняв участь в Урядових концертах в Палаці «Україна» та «Жовтневий» м. Київ (2005-2008рр.).

У квітні 2010 року ансамбль підтвердив почесне звання «народний», став переможцем на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «STAR DANCE» у номінації «Естрадні танці» (м.Святогорськ). В листопаді 2010 року ансамбль став 4-кратним Чемпіоном України з сучасної та єстрадної хореографії, що дає можливість прийняти участь в Чемпіонаті Світу в 2011 році, який відбудеться в Італії.

Народний вокальний ансамбль «Золоті зерна»

Вокальний ансамбль «Золоті зерна» був організований 11 січня 2001року на базі хору народної пісні ЛНАУ під керівництвом Ніни Романівни Зубкової, яка і стала першим керівником ансамблю.

Великий вклад в розвиток ансамблю внесла Комарова М.В., яка була його керівником тривалий час. Колектив  продовжує славні традиції, які склалися за 10 років існування ансамблю. Він розширює свій репертуар, приймає участь у концертах та заходах. На фестивалях кожен рік здобуває нагороди:

- Диплом І ступеня регіонального етапу Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі» (2007р.);

- Диплом ІІІ ступеня Заключного етапу  Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі» 2007р.;

- Подяка за участь у фестивалі – конкурсі «Луганщина – світанок України» (2008р.);

- Диплом VI відкритого Міжнародного фестивалю російської народної творчості Слобожанського краю «Талиця» (2008р.);

- Дипломант Всеукраїнського студентського пісенного фестивалю творчої молоді та студентів «Співучий берег 2007 – 2009»;

- Диплом VIII Міжнародного фестивалю російської народної творчості «Талиця» (м.Харків, 2009р.);

- Дипломант Міжнародного фестивалю російсько-української дружби «В семье единой» (РФ, 2010р.)

В березні 2010 році ансамбль «Золоті зерна» підтвердив почесне звання «народний». За короткий час існування ансамбль здобув визнання не тільки на фестивалях, а і перед усім у глядача. Це один із самих популярних та провідних колективів в університеті та місті. З його творчістю знайомі глядачі багатьох районів Луганської, Донецької областей, а також глядачі Росії. З дня свого першого виступу і по сьогодні ні один концерт, як в стінах рідного Палацу культури студентів, так і на виїзних концертах, фестивалях, конкурсах не обходився без участі цього колективу, яких нараховується більш ніж шістдесят на рік. Ансамбль, поповнюючи та змінюючи свій склад, працює над діючим репертуаром та новими творами, до яких входять обробки українських, казацьких та російських народних пісень, авторські твори. Це пісні ліричного, жартівливого характеру, в яких представлені не тільки майстерність виконання, а й елементи театралізації, артистичності та хореографії.

Народний хор студентів

Студентський хор народної пісні був організований у 1984 році і першим його керівником стала  Гойфельд Владлена Богосівна.

Зараз народний хор студентів  є одним із провідних творчих колективів нашого університету і міста. Він вважається також одним із улюбленіших колективів серед студентської молоді. Художній керівник хору – Вовк Тетяна Юріївна, концертмейстер – Головко Костянтин Михайлович.

Народний хор студентів постійно приймає участь у концертах та заходах, а також у оглядах, конкурсах та фестивалях. Так за останні роки колектив прийняв участь:

- у регіональному етапі Всеукраїнського фестивалю серед вищих аграрних навчальних закладів України «Софіївські зорі» , де отримав ІІ місце і став Дипломантом (2007р. м.Харків);

- у заключному етапі Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі», де отримав Диплом ІІ ступеня (2007р., м. Умань);

- у фестивалі – конкурсі художньої самодіяльності «Луганщина – світанок України» (2008р.);

- у регіональному  етапі Всеукраїнського фестивалю серед вищих аграрних навчальних закладів України «Софіївські зорі» чоловічого ансамблю хору в естрадному жанрі, де отримали Диплом ІІ ступеня (2009р., м.Харків)

- у VI і VІІІ Міжнародних відкритих фестивалях російської народної творчості «Талиця», де став лауреатом (2007р., 2009р., м.Харків);

- у ІV Міжнародному вокально-хоровому фестивалі «Хай пісня скликає друзів», де отримав Диплом ІІІ ступеня (2010р. м.Луганськ) та був запрошений до м.Льорет де Мар для участі у Міжнародному фестивалі мистецтв «FESTIVAL DE MUSICA Y DANZA» (Іспанія).

В 2010 році колектив підтвердив почесне звання «народний».

Репертуар хору різноманітний. До нього входять українські народні пісні, авторські твори, обробки  російських народних та зарубіжних пісень. Тематика хорових творів складається з патріотичних, ліричних, жартівливих, цивільного напрямку та інших пісень.

На базі хору діє чоловічий вокальний ансамбль, який також приймає участь у багатьох концертах та фестивалях, має популярність та успіх.

Оводіти вокальним мистецтвом, любити українську пісню, мати дружити та поважати один одного  - це те що об’єднує всіх учасників колективу.

Народний студентський театр


Народний студентський театр було створено ще в 60-ті роки, але тільки в 1995 році колектив отримав звання «народний». Це єдиний студентський театр в нашій області. Щорічно колектив радує глядачів новим спектаклем і театралізованими естрадними концертами, які створюються з великим задоволенням, самовіддачею, великою акторською майстерністю та яскравими образами його учасників в які закохується глядач.

Зараз режисером і керівником театру є Гончаров М.В.

Одна з його останніх робіт була вистава за комедією Джулліо Скарначчи «Моя профессия – синьор из общества», який був винесений на підтвердження звання «народний» у 2009 році.

Кожна вистава, яка створюється в цьому колективі це спільна праця керівника та студентів. Кожен учасник колективу має можливість проявити себе не тільки як актор, але и як помічник режисера, приймаючи активну участь в розробці п’єси та її сценічного втілення. Результатом такої праці керівника та студентів стала остання  вистава по п’єсі Петра Гладиліна «Фотоапарати», яка не залишила байдужим жодного глядача.

Чоловічий вокальний ансамбль «Кураж»

Чоловічий вокальний ансамбль «Кураж» один з улюбленіших колективів  серед студентів. Вони відрізняються оригінальністю виконання, не великою, але дуже яскравою хореографією, яка доповнює та прикрашає кожний виступ ансамблю. Жоден концерт в університеті не проходить без виступу цього ансамблю. Під вмілим керівництвом художнього керівника ансамблю Лаврентьєва А.О. «Кураж» став дипломантом Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі» (2009р.), переможцем Міжнародного студентського фестивалю «Співучий берег» (2009 -2010р.).

У грудні 2010 року ансамбль прийняв участь в телевізійних зйомках музикальної програми «Хіт - парад» та став переможцем музикальної премії «Крим-ТБ».

Колектив приймає участь у концертах та заходах не тільки університету, а й міста та області.

Вокальний ансамбль «Ноктюрн»

Кожна учасниця вокального ансамблю «Ноктюрн» має можливість не тільки проявити свої вокальні здібності, а й отримати навики сценічного руху. Кожна пісня в виконанні ансамблю наповнена відчуттями, душею не тільки учасниць, а й художнього керівника Абраменко О.А. Пд. Її керівництвом ансамбль став дипломантом регіонального етапу  Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі» та  приймає участь в концертах до Дня студента, Нового року, Дня працівника сільського господарства, обласних звітах та багато інших заходах університету.

Сольний вокал

Відділення сольного вокалу, факультету громадських професій, дозволяє в повні мірі розкрити свій талант кожному студенту.

Художній керівник відділення Заіченко Н.О. допомагає розвити та правильно поставити голос, створює для кожного студента сценічний образ, розкриваючий виконавця. Репертуар кожного виконавця складається виходячи з його вокальних даних, створеного сценічного образу та смаку виконавця.

Так, студентка Лора Бєло вже з першого року занять на цьому відділені підкорила глядачів не тільки університету, міста, а й України. Вона стала переможницею на  Міжнародному студентському фестивалі «Співучий берег-2010». Жоден концерт не проходить без її участі.

Велика майстерність і унікальність таланту принесли визнання і популярність співробітнику університету, солісту Дмитру Миколайовичу Шепеленку. Він є лауреатом та дипломантом Міжнародних фестивалів та конкурсів ім. «Молодої гвардії», «Слобожанський спас», «Звук Донбасу», «Шолоховская весна».

Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі». За любов до пісні, талановитість, творче горіння і натхнення його запрошують на концерти не тільки міського рівня, а також у інші міста України, Росії, Австрії, Італії, Японії, Німеччини. В оперному залі Відня, де свого часу співали зірки світового масштабу Шепеленко Д.М. мав шалений успіх.

Вокально-інструментальний ансамбль «Ліга»

Традиції, закладені з самого першого дня створення вокально-інструментального ансамблю «Ліга» зберігаються і передаються з покоління в покоління. Кожний студент який вміє грати на гітарі, барабанах, синтезаторі, скрипці та інш. находить собі і може самореалізуватися. Творчий підйом колективу почався з приходом на  посаду художнього керівника Олійника М.В., який виховав не одне покоління талановитих виконавців та музикантів. З приходом Олійника М.В., виросла сценічна культура ансамблю, професіоналізм, завдяки його висококваліфікованому керівництву студенти мають можливість проявити себе як композитор та автор пісень. Цікаві Аранжировки, написані керівником разом зі студентами, найшли своїх шанувальників не тільки серед студентів та викладачів університету, а й за його межами. Ансамбль мав можливість виступати на концерті гурту «ТІК», де виконував пісні з їх репертуару і авторські пісні, написані самими студентами. Ансамбль став дипломантом Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі». Зараз ансамбль веде  активну концертну діяльність в університеті та за його межами.

Школа КВН

В університеті розвиваються різноманітні форми дозвілля, проводяться різні заходи, фестивалі, конкурси традиційними з яких стали: «Посвячення в студенти», новорічні свята, 8 березня, День захисника Вітчизни», конкурс гуртожитків «Дім, в якому ми живемо», «Гуморина», ігри КВН за Великий та Малий кубок університету, День студента, дискотека «Пульсар» та багато іншого. Одно з самих молодих відділень на факультеті громадських професій – це школа КВН. В університеті створено понад 10 команд КВН, які приймають участь в Луганській студентській лізі КВН, Асоціації КВН України, Першій Українській лізі «АМИК», Аграрній лізі КВН, Слобожанській лізі, частий гість на Міжнародному фестивалі команд КВН «КІВІН» в м. .Сочі (РФ) та ін. одна з самих популярних та титулованих команд КВН університету – збірна команда КВН «ДТП», які тричі ставала чемпіонами Аграрної ліги КВН України, чемпіонами Луганської студентської ліги КВН, чемпіонами «Літнього кубку» ВУНУ ім.. Даля, фіналістами Чемпіонату ліги КВН ВНЗ Міністерства аграрної політики України «АГРО – 2010», фіналістами Першої Української ліги в м. Одеса.

Викладач школи КВН Рижий С.В. допомагає студентам оволодіти основами акторської та сценічної майстерності, режисури КВН, сценічної речи та сценічного смаку.

Треба зазначити, що колективи університету не досягли б усіх своїх успіхів без постійної підтримки і уваги ректора університету Ткаченко В.Г. Велике значення приділяється питанням формування у студентів системи естетичних і етичних поглядів, відносин і якостей, необхідних як для сприйняття моральних цінностей людини, так і для суспільства у всіх виглядах майбутньої діяльності спеціалістів.

Безумовно, ФГП наповнює в навчальному закладі життя студентів корисним і важливим змістом, дає їм можливість одночасно із отриманням диплома пізнати і розвинути свої творчі задатки, стати дійсно гармонічною і всебічно розвинутою особистістю.

Адреса та графік роботи

Юридична адреса факультету громадських професій,

(адреса) ЛНАУ, деканат ФГП.

Проїзд

- від залізничного вокзалу нумерами маршрутних таксі: №154, №183, №215.

- від автовокзалу нумерами маршрутних таксі: №132, №197, №215.

Місцезнаходження факультету громадських професій – ПК студентів ЛНАУ

- головний корпус - ПК студентів ЛНАУ

- кабінет -деканат ФГП; гуртож. №2.

- викладацька – ПК студентів ЛНАУ, гуртож. №2.

Телефони:

- (0642) 96-73-73 - факультет громадських професій ЛНАУ

- (0642) 96-77-88 – Палаць культури студентів ЛНАУ

Электронна пошта subfaculty l @lnau.lg.ua

Офіційний сайт www. subfaculty l lnau.lg.ua.